Móda

Módu můžeme rozdělit na dvě základní skupiny. Na módu z módních přehlídek a na módu nositelnou a použitelnou i pro běžné smrtelníky. Například v obouvání teď frčí vlna takzvaně bosého obouvání, kdy se má bota přizpůsobit noze a ne naopak, bota má umožnit noze přirozeně pracovat, vnímat povrch a zároveň nohu chránit. Boty této módní vlny nesou označení barefoot a jejich cena lehce připomíná drahotu. Ale tyto boty mají něco do sebe, především respektování tvaru nohy, protože to mnoho lidí nedělá, nosí nevhodné boty, které v průběhu let způsobí bolestivé deformace nohou a prstů na nich, které později řeší chirurgové na operačním sále. Pokud nechcete hned být stoprocentní barefoot a ještě nejlépe bio, není to nutné, ale při nákupu nových bot respektujte tvar své nohy, jinak si zaděláváte na problém.
móda kožešinového límce
Móda v oblékání nám často také nakazuje věci, které jsou nezdravé a nevhodné, jako například holá záda a trika i svetry a bundy nad pupík, když mrzne. Naopak v létě zase těžké látky, v tmavých odstínech, které Vás zahalí jako nějakou muslimskou ženu. U všeho je potřebné používat zdravý rozum, oblékat se moderně, ale zároveň rozumně. Teď si asi říkáte, že to není možné. Je to možné, dokonce, i když Vaše konfekční velikost není velikost sušené nudle. Vždy se dá najít nějaký kompromis, který splní módní očekávání okolí i Vaše potřeby s ohledem na zdraví a přirozenou krásu tvarů Vašeho těla.
obchod s módou
Další módní vlnou v dnešní době je recyklace a snižování globální spotřeby. A tak si můžete pořídit místo plastových sáčků na pečivo sáčky ze síťoviny, které jsou pratelné a znovu použitelné. Můžete také nakupovat takto v obchodech, kde se prodávají věci bez obalu, který si přinesete vlastní, samozřejmě recyklovatelný nebo použitý opakovaně.
Móda nám říká, co máme nosit na sobě, co máme nosit v sobě i ve svých myslích. Je to velmi mocná entita, která mění svět, jak se jí momentálně zachce, nebo jak se zachce určité skupině lidí, kteří rozhodují za ostatní, co je módní a co nikoli.

About the author