Dům nebo byt?


Vlastní dům znamená, že se musíme starat. Všechno je jen na nás.

Pokud si zvolíme bydlení v bytě, nevadí, není co řešit. Určitě najdeme byt podle našich představ.
Interiérdomu nebo bytu zařizujeme podobně. Měli bychom si dobře rozmyslet rozmístění pokojů podle dispozice a světových stran. V každé místnosti můžeme mít na stěnách barvy, obklady nebo tapety, které se nám tam budou líbit. Dnes je jich nepřeberné množství. To se také týká podlah. Jestli se rozhodneme pro plovoucí podlahu, lino, dlažbu, či jiný povrch, je jen na nás. Dále si můžeme hrát se zařízením a s nábytkem do všech místností.
prázdná místnost
Nejdůležitější je umístění kuchyně, jako centra bytu a obývacího pokoje, kde se celá rodina schází. Pak teprve řešíme další pokoje. Necháme do toho mluvit všechny členy rodiny. Může to být i zábava. Každý může mít skvělý nápad nebo přání, jak to, či ono vyřešit. Nakonec tam budeme bydlet všichni.
červená linka
Kuchyňje dobré koupit na míru, aby seděla přesně do rozměru, jaký máme, další rozhodování nás čeká třeba, z jakého materiálu bude dřez, co koupíme za sporák, jakou troubu, jakou myčku,… Vybrat z takového množství zboží není jednoduché a chce to čas. Měli bychom dobře vybírat a myslet na to, aby koupené věci vydržely co nejdéle a co nejlépe nám sloužily.
stavební dělníci
Na spaní si vybereme kvalitní matrace podle svých možností. Musíme si však uvědomit, že v posteli strávíme třetinu života, tak ať nás nebolí záda. Další dilema budeme řešit v koupelně. Vana nebo sprchový kout? Je rozhodující, na co jsme zvyklí. Jestli si vanu napouštíme jednou za rok, tak zvolme raději jen sprchový kout. Pokud máme místo na vanu i sprchový kout, tak není co řešit. Postupně vybavíme celý interiér k obrazu svému.
Ať zařizujeme byt nebo dům, stojí nás to nemalé úsilí. Pokud to nezvládneme sami, pozveme si na pomoc odborníky.

Nezařazené

About the author