Jaký lustr do obýváku si vybrat

Obývací pokoj je místnost, kde trávíme nejvíce času v bdělém stavu, a který by také měl být prostředím skutečně relaxačním, pohodovým, klidným a samozřejmě i vzhledově atraktivním. Součástí těchto prostor jsou i svítidla a mezi nimi i ta centrální – stropní. Lustr do obýváku se pak stává funkční výzdobou, která nás jako jedna z prvních věcí ihned osloví, a kterou také nemůžeme při vstupu do místnosti přehlédnout. Ať už se jedná o lustry přisazené či zavěšené, měli bychom jejich výběru věnovat mimořádnou pozornost, vzhledem k tomu, že to není spotřební zboží, které měníme každý týden.

obývací pokoj

Materiál – v současné době máme tolik možností a tvůrci lustrů jsou skutečně nápadití a poskytují obrovský výběr, což může být na druhou stranu docela obtížné v rozhodování – vyznat se v tolika nabízených kusech v sortimentu ze skla, kovu, plastu i dřeva. A tak vybírejte, porovnávejte, přikládejte fotky k řešení vašeho interiéru a nakonec volte to, co vám intuitivně, jak se říká, sedí.

stropní lustry

Nad lustrem se neoblékejte – rádi bychom tu naznačili, že se mohou v některých domácnostech vyskytnout i kuriózní situace, směřující ke karambolům a jednou z nich je oblékání svetrů nebo triček přímo pod lustrem. Prudce zdvižené ruce do výšky tu mohou být zdrojem úrazu nebo mohou poškodit drahý výrobek, který je v tu chvíli právě nad vámi. Stejně tak buďte opatrní při přenášení štaflí, pokud např. potřebujete zalévat květiny na skříni, ze židle či ze země nedostupné.

Nezapomínejte na bezpečnost – zapojování lustru by měl provádět odborník, a pokud si na to troufáte sami, nejprve vypněte fázový jistič a teprve pak instalujte vodiče do svorkovnice. Bezpečnost také souvisí s připevněním lustru na hák nebo do hmoždinek, a to vše musí být ve stropní konstrukci připevněno stabilně a s potřebnou nosností. Pokud se vám lustr zřítí na konferenční stolek, může být škoda poměrně značná, a co teprve, kdyby spadl na někoho, kdo se nachází pod ním.

About the author