Všeho moc škodí, i v oblékání

Každý z nás má svůj vkus a obléká se podle toho, co se mu líbí nebo co je pro něj pohodlné a přirozené. Jenže to musí jít všechno stranou, pokud se jedná o vhodné oblečení na pracovní pohovor. Když jdeme na první pracovní pohovor, zaměstnavatel o nás ještě nic neví, jen informace z životopisu, a tak je velice důležité zaujmout už na první pohled. Protože pokud na pohovor dorazíme ušmudlaní, pokrčení nebo s okopanými botami, opravdu moc dobrý dojem neuděláme a tak je téměř jisté, že potencionální zaměstnavatel upřednostní jiného zájemce, který se lépe připravil a ví, co se sluší a patří. I malé detaily mohou rozhodnout, berte na vědomí to, že pokud si vás někdo vybírá, do svého týmu chce, aby všechno na vás bylo zkrátka perfektní. První dojem je zkrátka v tomhle případě to nejdůležitější, až poté můžete oslnit také svými znalostmi a schopnostmi.
plešatý vousáč

Na co si dát největší pozor

V jednoduchosti je krása, příliš moc detailů, nevhodných doplňků a přehnané tmavé večerní líčení, se na pracovní pohovor opravdu nehodí. Nic nepřehánějte, dbejte pouze na to, aby vaše boty byli čisté, na oblečení nebyli žmolky ani chlupy od domácích mazlíčků, aby vám kalhoty nebyly příliš dlouhé nebo sukně naopak moc krátká. Zaměřte se na jednobarevné kombinace, pokud si nejste kombinováním jistí, vždy vsaďte na klasiku a oblékněte černou a bílou barvu. Ženy by měli volit jemnější líčení, ne příliš tmavé rtěnky, které se obtisknou na zubech a i parfém by měli použít spíše tlumenější a svěží než těžkou pronikavou vůni. Pokud máte sklony k pocení, hlavně pokud jste nervózní, což u pracovního pohovoru hrozí, nezapomeňte použít deodorant a vybírejte materiál oblečení, který bude dýchat a nebudete v něm jako ve skleníku. Pomohou také volnější střihy oblečení a v neposlední řadě správně zvolený odstín trička nebo šatů. Na černé barvě totiž propocené kruhy nejdou tolik vidět.
potřesení rukou

Formální nebo neformální

Než se vydáte na pohovor, je dobré ujasnit si, o jaký tip pohovoru jde. Podle toho, na kterou pozici se hlásíte, byste měli přijít také oblečení. Pokud jde o místo v kanceláři, na vyšších vedoucích pozicích nebo práci u velké firmy, vždy je lepší pojmout pohovor formálně a obléknout oblek nebo kostýmek. Pokud ale jdete žádat o místo prodavačky, pošťačky, servírky, učitelky a jiných podobných profesí, kde nebude vaším pracovním úborem oblek, můžete zvolit i neformální oblečení, jako kalhoty, košili ale klidně i tmavé rifle. Jen dodržujte vždy zásadu, že vše musí být čisté a vyžehlené. Na závěr přidejte nenucený úsměv a zbytek zařídí vaše osobnost a znalosti.

Nezařazené

About the author