Jak si ulehčit učení na maturitu?

Pokud jste student, kterého čeká maturita či přijímací zkoušky na střední školu, tak je nutností znát jednu stránku a rozhodně jí není CERMAT.

Určitě jste slyšeli už o Amosovi. Amos je stránka, kde najdete veškerá zadání didaktických testů z minulých let včetně přesných postupů a výsledků. Já osobně jsem je velice využila nejen u přijímaček na střední školu, ale také právě u maturity. Didaktické testy od Cermatu jsou si vždy podobné, takže pokud si je projedete, vypočítáte, tak není pochyb, že byste to neudělali. Někdo dělá chybu, že se třeba k maturitě učí z nějakých učebnic Odmaturuj z…, ale na dřívější didaktické testy se nepodíváte. Vy potřebujete vědět, co vás bude pravděpodobně čekat v den D. Proto tuto stránku doporučuji. Hodně vám to pomůže.

web

Další pomocí pro mnohé maturanty může být Ped.muni. Tato stránka obsahuje hromadu pomocných materiálů pro literaturu, které se vám určitě hodí. Najdete tam informace o poválečné literatuře, o realismu, Baroka atd. Zároveň tato stránka nabízí takovou encyklopedii od A až do Z, kde najdete snad všechny literární pojmy. Prostě takový slovník literatury. Za mě to je stránka, o které moc lidí neví a je to velká škoda, protože to mnoha lidem pomůže, ať už kvůli didaktickým testům z českého jazyka nebo kvůli samotné literatuře do školy. Třeba se i vám tato stránka zalíbí a využijete ji, já ji využila.

web

Každý budoucí středoškolák nebo budoucí maturant hledá na internetu cokoliv, co by mu mohlo pomoct. Projíždí YouTube a poslouchají videa od lidí, kteří dávají kdejaké rady, protože toho na internetu třeba není to, co chtějí. Nebo si kupují i online doučování či klasické doučování, aby to pak zkoušku zvládli. Proto je dobré znát nějaké stránky, které vám ulehčí aspoň kousek námahy a práce. Proč to tedy nezkusit? Zkoušeli jste už nějakou z těchto dvou stránek?

About the author