Lehce dostupná přírodní kosmetika

Naše pleť i celé tělo dostane v následujících měsících jistě slušnou dávku slunečního záření. Pokud máte to štěstí, že máte dostatek času na to, vystavovat svou pokožku slunci, pak vás současně s tím ale možná neminou ani některé nepříjemné průvodní jevy, jako je třeba suchá nebo mastná pleť, akné, případně nějaký druh ekzému. Naše pleť má totiž tendenci reagovat na měnící se prostředí, zejména pak vyjadřuje svůj stav v oblasti střídání počasí a ročních období. A protože vyžaduje především stabilitu, měli bychom jí v rámci změn počasí alespoň dostatečně podpořit a dát jí najevo, že se o ni postaráme.

make-up stylin

S péčí o naši pokožku nám může pomoci mnoho různých doplňků stravy, kosmetických přípravků, nebo dokonce super potravin, které jsou zároveň stravovacími produkty a současně kosmetikou. Ideální je testovat dané produkty vždy alespoň několik týdnů a poté si zrevidovat výsledky. Pokud to není to pravé, není chyba v nás, ani v daném produktu, pouze nám třeba z nějakého důvodu úplně nesedí.

Co můžeme na péči o pleť jednoznačně doporučit je Nopal. Jedná se o kaktusovitou rostlinu, která obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a esenciálních látek. Bohužel si většinu z nich naše tělo samo nevyrobí a proto je musíme suplementovat z okolí – ze stravy a z dalších produktů, které v rámci zdravého životního stylu používáme. Nopal můžeme užívat ve formě tablet, ale i pleťových krémů, které mají skvělé hydratační účinky.

kožní problémy

Dalším produktem, který by určitě u nás doma neměl chybět, je propolisová tinktura. Je perfektní pro lokální použití, zejména na zarudlé flíčky na obličeji nebo spáleniny od sluníčka. Využít jí můžete zejména v případech, když se spálíte a potřebujete zklidnit poraněnou pokožku. Tato tinktura je přírodní a skvěle vaši pleť vyživí.

Jste-li příznivcem doplňků stravy, doporučit můžeme pro pravidelné a dlouhodobé užívání také pupalkový olej, který by měl v rámci vnitřního užívání přes váš organismus sjednotit stav pleti a zabránit případným výkyvům nebo akné.

About the author