Matell

Firma Matell  je proslulá hlavně jako výrobce hraček. Nalézt ji můžete v USA v městě El Segundo. Byla založená v roce 1945 a až do dnešního dne neztratila svou reputaci a stále se drží mezi těmi nejlepšími firmami, které vyrábí dětské hračky. Název Matell je odvozen z prvních třech znaků křestních jmen zakladatelů a to konkrétně Matson Harold a Elliot Handler.
barbie panenka
Mezi nejznámější výrobky můžeme zařadit panenky Barbie, postavičky Winx Club, Hot Wheels, hračky WWE a mnoho dalších.  Na počátku 20. století vyráběli také herní konzole.
Opravdu šílené je, že působí dokonce ve 40 zemích a výrobky prodávají ve více než 150 státech. Není se tedy čemu divit, že je firma opravdu tak úspěšná a hlavně známá. Dokonce mnoho jejich výrobků najdete i u nás v obchodech.
Možná jste slyšeli i o tom, že před Vánoci firma Mattel naservírovala novou kolekci, při které oslavuje úspěšné ženy NASA. Jednalo se o úplně novou stavebnici, která byla určená především těm, kteří milují vesmír a obdivují ženy, které se velmi významně zapsaly do historie.
monster panenka
Tak jako všechny firmy mají své ztráty a zisky, to stejné má i právě tahle firma. V roce 2017 byla jejich ztráta 13,3 miliardy korun. Tržby panenek Barbie nebo autíček Hot Wheels zasáhl totiž bankrot jedno z největších amerických hračkářství Toys R Us, které patřilo mezi jejich nejdůležitější prodejce. To ale neznamená, že v roce 2018 ztráty nemusí být vůbec žádné nebo alespoň menší. Není potřeba z toho dělat žádné fiasko.

Spekulovalo se dokonce i o tom, že výrobce hraček známý Hasbro, podal nabídku na převzetí firmy Matell. Pokud by došlo ke spojení, pak by skupina měla rozhodně větší sílu při vyjednávání cen. Jak to ale na konec dopadne, se ještě neví.
Jste překvapeni tím, co jste se dnes dozvěděli nebo už jste o některých informacích slyšeli?

Nezařazené

About the author