Pořizujeme vestavěnou skříň do dětského pokoje

Zařizování dětských pokojů se zdá snadné, ale jestliže podceníme některou z položek, může to mít neblahé následky, Kupříkladu svítidla, ta by měla být bezpečná, zejména pokud se jich děti dotýkají a obsluhují je, tedy např. na nočním stolku nebo na psacím stole. Zanedbávat bychom neměli ani podlahové krytiny, např. co se týče podkluzování koberců na lesklém povrchu plovoucí podlahy, a důležitá je i ergonomie u židlí a psacích stolů, kde děti tráví mnoho hodin času vypracováváním domácích úloh.

děti v pokojíku

Dalším zásadním segmentem při kompletaci vybavení v dětském pokoji je šatní skříň. Mnozí z vás to řeší nákupem nábytku v běžných obchodech, kde vám nabídnou klasickou skříň s křídlovými či posuvnými dveřmi, obvykle dva metry vysokou, která pokryje pouze část obytného prostoru, a tím pádem neposkytuje dostatečně velký úložný prostor. Což takhle se obrátit jinam a zařídit dětem pokojík tak, aby se jim líbil vzhledově a současně byl velmi praktický? Toto dovedou vestavěné skříně na míru, s posuvnými dveřmi od podlahy až ke stropu, které nejen, že zcela zaplní místo, aby bylo využitelné na sto procent, ale zároveň je lze umístit i do různých výklenků, zkosení, křivého zdiva a podobných nevzhledných a stěží využitelných prostor.

dětský pokoj

Při výběru skříní na míru se pochopitelně věnuje pozornost zejména vnitřnímu uspořádání, aby bylo dětem prospěšné, a měly tu k dispozici vše, co potřebují pro přípravu do školy i pro volný čas. Zároveň si musíte uvědomit, že nábytek, který zabere stěnu od stropu až k podlaze, bude pokrývat velkou plochu, a je stěžejní pro zajištění dostatečného množství denního světla v místnosti. Jestliže zvolíte příliš tmavý dekor dveří w1100 sten-skrine.cz, bude světlo spíše pohlcovat a v pokoji se děti mohou cítit stísněně. Proto vám doporučujeme v menších místnostech volit raději světlé barvy, a třeba i docela obyčejnou bílou, anebo zrcadlo.

About the author