Nepříjemný zápach z úst

Každý náš den trávíme tím, že komunikujeme. Naše ústa nám slouží především ke komunikaci, ale také na příjem potravy a dalších příjemných činností, třeba k líbání. Proto je opravdu hodně důležité, jaký máme v puse dech, abychom se vyhnuli nepříjemnému zápachu z úst. Neříká se to nahlas, ale je to docela častý problém.
zápach z úst

Zuby si čistit nestačí

Mnoho lidí má dojem, že pokud narazí na člověka, kterému páchne z pusy je to hned znak toho, že si doma nevyčistil zuby. Čistit si zuby by měla být nejen vaše prevence ale základní věc, kterou absolvujete před odchodem z vašeho domova. Někdy ale kartáček nestačí na ústní mikroflóru a je tomu potřeba pomoci. Existují babské rady, díky kterým můžete nad nepříjemným zápachem vyzrát:
1. Žvýkačka bez obsahu cukru
2. Ústní voda
3. Máta (čerstvá, nebo v podobě čaje)
4. Citrónová šťáva
5. Pití obyčejné vody
česnek v košíku

Jazyk jako hlavní lapač bakterií

Většina z vás tráví celé minuty v koupelně s kartáčkem v puse a jen pouhých 20% z vás dbá i na čistění svého jazyka. Důkladně si ho čistit je velmi podstatné! Na jazyku se nám zachytává nepříjemný pach ze zbytků jídla a bakterie na něm obsažené tvoří plísně, které způsobují nevábnou vůni z naší pusy. Když už si čistíte zuby nezapomínejte na tolik zanedbaný mezizubní prostor, ve kterém se také zachytávají zbytky jídla. Používejte zubní nit, nebo mezizubní kartáček.

To co jste snědli, z vás bude i cítit

Velkou pozornost byste měli věnovat tomu, co během vašeho dne sníte. Některé potraviny mají schopnost udržovat aroma z daného jídla ve vaší puse i celý den.
– koření
– česnek
– zelí
– káva
– alkohol
– slazené limonády
To jsou jen některé potraviny a nápoje, které mají za příčinu tyto problémy. Dbejte na to, že váš dech o vás mnoho napoví a nebývá příjemné, pokud opravdu zapáchá. Když pracujete s lidmi, na kterých denně mluvíte vyhnete se potravinám, které vám uberou na kráse.

Zápach jako diagnóza

Odborně řečeno halitóza je stav, který se řadí mezi diagnózu nikoliv jen problém. Diagnostikuje vám ho váš zubní lékař a o dalším postupu rozhodne po řadě několika vyšetření a poznatků. Jestli si myslíte, že váš problém je závažnější, navštivte svého zubaře a poraďte se s ním o dalším postupu.

About the author