Napříč Itálií


Na prozkoumání všech zajímavých míst v Itálii vám rozhodně nebude stačit jen jedna návštěva. Ale vždy se dá udělat určitý okruh a poznávat tak tuto zemi postupně. Zde je jedna z možných cest.
cesta k majáku
Caorle

Caorle je jedno z oblíbených přímořských letovisek s historickým jádrem města. Vyžijí se zde tedy jak ti, co si chtějí zaplavat v moři a opalovat se na pláži, tak ti, kteří chtějí poznat i kus historie a chodit po památkách. V centru najdete hned několik zajímavostí, a to například Dóm se zvonicí, nebo kostel Santuario della Madonna dell’Angelo. Vyplatí se i procházka podél pobřeží, kde jsou z balvanů vytesány pozoruhodné sochy, díky každoroční sochařské soutěži, která se v tomto městě pořádá.
Najde se zde taky několik špičkových restaurací a cukráren, kde zaručeně ochutnáte to nejlepší z italské kuchyně.
večerní Benátky

Benátky

Benátky jsou hlavním městem oblasti Benátska a milovány turisty. Jsou tvořeny kanály a převážně úzkými uličkami s mosty, což v kombinaci s davy cizinců vždy není to nejlepší. Proto je někdy lepší se ztratit v zapadlých uličkách než zamířit přímo do centra s těmi nejznámějšími atraktivitami. I neznámé totiž může být krásné a lze narazit na opravdu krásná místa.
Pokud se v Benátkách těšíte na plavbu gondolou, je třeba se připravit také na to, že to nebude ten nejlevnější zážitek. Také tu mají jednu zvláštnost. A to vodní autobus. Bez něj se do centra zkrátka nedostanete, a tak je dobré si předem zjistit, jaký budete muset využít, kde staví, a hlavně sehnat jízdenky.

Lago di Garda

O něco klidnějším místem je Lago di Garda neboli v českém překladu Gardské jezero. V okolí se nachází spoustu ubytovacích zařízení, převážně kempů. Nečekejte však, že jezero bude stejně teplé jako moře v Caorle. Voda je tu studenější, takže koupání není úplně pro všechny. Častěji tu tedy uvidíte lodě či jachty než plavce.
jezero lago di garda

Gardaland

Nedaleko od Lago di Garda se nachází jeden z největších evropských zábavních parků Gardaland. Své si tam najdou mladší i ti starší. Dalo by se říct, že se jedná o takový italský Disneyland, ne-li lepší. Nachází se tu sedm různých horských drah, několik vodních atrakcí a spoustu dalšího. V parku je k dispozici i ubytování a za návštěvu stojí i gardalandské akvárium.

Nezařazené

About the author