Neposlušný počítač

Ano, řeč je o našich domácích počítačích. Tedy o PC, což je anglická zkratka pro Personal Computer, tedy, hezky česky, osobní počítač. I on má své mouchy a pokud mu majitel nedává možnost oddychu, tak začne stávkovat. Možnost oddychu je v tomto případě míněna jen obrazně. I počítač potřebuje svou údržbu, a to nejen softwarovou tak i hardwarovou. a to je věcí jeho páníčka.

Je pravda, že dnešní počítače si umí udělat softwarový úklid skoro samy, ale hardwarově to ještě neumí.

vnitřek počítače

Ano, je třeba jednou za čas sundat plechy, tedy kryt a vevnitř trochu uklidit. Není to nic složitého, ale pokud nevíte, co a jak, tak to raději sami nedělejte. Radši celý stroj včetně klávesnice popadněte a zaneste do nejbližšího servisu. V případě že jste z města, u kterého se potkali oni dva slavní medvědi, máte zde servis PC Kolín.

Je to autorizovaný servis a dokáží zde všechno, co po nich budete chtít. Bez obav jim svůj stroj svěřte a řekněte své požadavky. Pokud stroj dělá opravdu blázniviny, bude třeba asi výměna starých součástek za nové. Popřípadě vám zde do původní krabice dají nové všechno a máte nový počítač s ušetřenou cenou za kastli.

počítač zevnitř

Pokud je váš počítač nebo notebook novější, tak to samozřejmě nepřichází v úvahu, zrada bude v něčem jiném. Pokud přesně popíšete chyby, kterých se PC dopouští a kdy, jen usnadníte technikům jejich práci. Také tím celou věc urychlíte a tím ušetříte peníze. Protože servisáci berou peníze také i za hodinu práce, mimo ceny součástky, většinou přes tři stovky, máte ušetřeno. Z vašich informací totiž opravář ví, že už nemusí zkoušet tamto a tamhle ono a tím najde zradu o hodně rychleji. Někdy je to skutečně jen tím, že stroj nebyl dlouho vyčištěný, komponenty se přehřívají, což počítač rád nemá a může to také skončit velmi špatně. Proto bedlivě sledujte chování vašeho počítače a hlídejte jeho reakce. Pokud se začne chovat nějak divně, urychleně jej vypněte i ze zásuvky a zaneste do výše zmíněné opravny.

About the author