Pobyt v penzionu v Českých Budějovicích si můžete obohatit koupáním ve volné přírodě

Jestliže se rozhodnete trávit volné dny v penzionu v Českých Budějovicích, určitě nebudete litovat. Pro každého z vás se tu jistě najde nějaký zajímavý motiv k inspiraci, jak je tu prožít v duchu zábavném, poučném, ale hlavně poklidném a pohodovém. České Budějovice nepatří mezi přelidněná velkoměsta nepřehlédnutelné betonové džungle, nedaleko samotného centra máte k dispozici rozsáhlé parkové zóny a síť cyklistických stezek, které vás zavedou do atraktivních turistických míst.

přehrada Lipno

Za pěkného slunečného počasí vás to jistě bude lákat k procházce či projížďce směrem k zámku v Hluboké nad Vltavou, do Třeboně, do Českého Krumlova nebo na rozhlednu na Kleti, tato místa jsou od budějovického centra vzdálená jen pár desítek kilometrů. Co když ovšem teplota vzduchu vystoupá vysoko nad 25 stupňů Celsia a bude vás to lákat někam k vodě?

jihočeský rybník

Kde se dá v létě na českobudějovicku koupat

K dispozici je návštěvníkům i obyvatelům města veřejné koupaliště a krytý plavecký bazén na Sokolském ostrově. Mimo jiné je možné se koupat přímo ve Vltavě nad Jiráskovým jezem.

Pískovny Vlkov – máte-li rádi jemný písek a čistou vodu, je vám k dispozici zatopený pískový lom u Veselí nad Lužnicí. Autem z Budějovic jste tam za půl hodiny a můžete tu prožít krásný slunečný den.

Pískovny Suchdol nad Lužnicí – balzám na vaše chodidla je rovněž Velká pískovna a pískovny Cep u Suchdola nad Lužnicí. Koupání v prostředí s přírodním jemným pískem je úplně něco jiného, než pobyt na koupališti na travnaté pláži.

Rybník Rožmberk – západně od hráze našeho největšího rybníka se nachází prostorná louka, odkud je pozvolný vstup do vody, která bývá v letních měsících velmi teplá. Pokud se tu nerozmnoží sinice, je tu koupání velmi příjemné.

Lipno – velmi čistá přírodní voda na vás čeká na Lipně. Zatopená přehradní nádrž je napájena vodou z Vltavy, která protéká chráněným územím, a především není vůbec znečištěná. Koupání na Lipně vyhledávají stovky lidí, kteří dají přednost dovolené v tuzemsku před pobytem u moře, a rozhodně toho nelitují.

About the author