Stěhování v Liberci a okolí může proběhnout v poklidu a bez stresu

Bydlení na Liberecku by vám mohl závidět lecjaký cyklista, turista a milovník horských úbočí. Jizerské hory patří k nejkrásnějším klenotům naší vlasti, je tu tolik zajímavých míst s dalekými výhledy, které vám zvednou náladu a tím pádem také zlepší imunitní systém. Vzpomeňme kupříkladu Mariánskou horu v Albrechticích, přehradu Desná Souš, železniční viadukt ve Smržovce, rozhlednu Královka nad Bedřichovem, Bramberk anebo Horní Maxov.

chalupa v Jizerských horách

Stěhování Liberec má ovšem svá pravidla a k nim patří také přípravné práce – balení věcí.

Jak si ušetřit starosti při balení před stěhováním

Talíře – není nutné pečlivě balit do balicího papíru každý zvlášť, postačí, když mezi ně položíte nastříhanou bublinkovou fólii a fólií pak obalíte celý sloupek talířů- Takto na sobě může být třeba i dvacet talířů, jak mělkých, tak i hlubokých a dezertních.

Výplňový materiál – z principu se vyhýbejte novinám a časopisům, které barví a šíří zápach tiskařské barvy. Používejte osvědčenou bublinkovou fólii nebo drobná tělíska flo-pak a pro větší volný prostor v krabici také kartonovou střiž (vlnu). Někdy je možné sáhnout po ručnících, utěrkách, ložním prádle a oblečení anebo dětských plyšácích (pokud vám to vaše ratolesti umožní).

krabice na stěhování

Toaletní papír – není drahý a je to hlavně velmi měkký materiál, s nímž můžete uspět při balení sklenic a dalšího křehkého skla, výborně poslouží při obalení ostří kuchyňských nožů, které pak vložíte do igelitového sáčku nebo obalíte tenkou flexi fólií.

Flexi fólie – velmi užitečný pomocník pro zabezpečení velkých spotřebičů (chladničky, pračky) a desek rozebraného nábytku. Ačkoli je velmi tenká, ve více vrstvách dobře chrání právě velké předměty před poškrábáním.

Kartonové krabice – jsou základ při každém stěhování. Práci s nimi si výrazně usnadníte, když v každé z nich proříznete z boku dva otvory pro ruce. Nemusíte je tak převazovat provázkem a takto si s krabicemi poradí jednotlivci a u těch těžších a větších se tímto způsobem lépe přenáší i ve dvojici.

About the author