Na čištění odpadů v domácnosti si pozvěte profesionály

Ucpaný odpad u kuchyňského dřezu nebo v koupelně je v řadě domácností předmětem snahy o jeho zprůchodnění běžně dostupnými prostředky. Bývá to zpravidla gumový zvon a chemické přípravky na bázi hydroxidu sodného. Tyto metody však zabírají pouze tam, kde jde o lokální znečištění drobného rozsahu, a kde se předpokládá, že na stěnách odpadového potrubí ulpívá pouze tenká tuková vrstva spolu s malým množstvím organických nečistot.

instalatér při práci

Ne vždy se však daří odpad vyčistit důkladně a někdy je nános znečištění natolik silný, že je nutné pozvat instalatéra. Ti si se zanesenými odpady poradí vždy, mají k dispozici prostředky, jimiž amatéři obvykle neoplývají. Ve hře jsou ale ještě dva další důvody, proč přenechat tuto práci odborníkům:

Zápach

Rozebírali jste někdy kuchyňský dřez? Pak jste si možná všimli, že v odpadovém sifonu se udržuje vrstva tmavého slizu, který silně páchne. Je to způsobeno bakteriemi, jež rozkládají všechen biologický materiál – živí se jím, rozmnožují se tu a produkují štiplavé sirné sloučeniny, jejichž odér není rozhodně příjemný.

Někdo zápach demontovaného sifonu neustojí a zvedne se mu žaludek. Toto je práce pro silné nátury, už jen pouhý pohled na černý sliz nevyvolává v podvědomí příjemné pocity a citlivější lidé se tohoto úkolu – vyčistit doma důkladně odpady v kuchyni – neradi zhostí. Instalatéři z Ostravy Poruby jsou na takovéto jevy zvyklí.

instalatér na toaletách

Kanalizace

Někdy jsou zanesené odpady díky tomu, že je špatně průchodná kanalizace. Nestává se to sice tak často, ale může dojít k tomu, že se do kanalizačních systémů odplaví papírový karton, kousky plastů, kameny, písek a bahno a vytvoří tu neprůchodnou, silnou vrstvu. Do kanalizace také mohou prorůstat kořeny keřů a stromů, zvláště pak v nějakých defektech – prasklinách. Kořen pak vytvoří hustou síť podobnou pavučině, v níž se zachytí naplavené předměty, a problém je na světě.

5/5 - (2 votes)

About the author