Zahradní nábytek musí být kvalitní

Mezi ty nejdůležitější rysy, na které byste měli dbát při výběru zahradního nábytku, rozhodně patří v prvé řadě kvalita, v té druhé pak pohodlnost a design. Pořídíte-li si venkovní posezení sice krásné, ale nepříliš odolné, velice brzo se stane, že vám začne chřadnout a pomalu přestane plnit svou funkci. Nechcete-li tedy mít na zahradě každou sezónu nový nábytek, měli byste se poohlédnout po opravdové kvalitě, která něco vydrží.
dřevěná lavička
Nábytek z ratanu
Ratan je klasika, ovšem klasika, která vleze do peněz. Jedná se o vysoce kvalitní a zároveň pohledný nábytek, který je do naturálního prostředí zahrady jako dělaný. Můžete ho používat na jaře, v létě i na podzim. Nezničí se ani když zmokne. Budete-li ho často a dlouho vystavovat slunci, může se stá, že vám zešedne. To však není vyloženě vada. Například na britských ostrovech to tak dělají dokonce schválně. I šedý ratan vypadá dobře.
stůl a deset židlí
Nábytek z kovu
I kovový venkovní nábytek si můžete pořídit ve vcelku pěkném provedení. Kovové sezení je o něco levnější než alternativa z ratanu, ale také o něco těžší. Jeho další nevýhodou je i velká tepelná vodivost. Jednoduše řečeno, pokud je venku zima, kov bude chladnější. Naopak, bude-li svítit ostré slunce, sedačka z kovu se brzy ohřeje. Proto je dobré mít kovový nábytek schovaný po většinu dne pod střechou, například v podobě pergoly nebo altánu.
zahradní stůl

Nábytek z plastu
Kupodivu může být i nábytek z plastu poměrně vkusný, a to i když za něj mnoho nezaplatíte. Plast jako materiál není vůbec zlý. Je levný a poměrně odolný. Voda mu nic neudělá a na slunci se neroztopí. Tedy pokud si nepořídíte ten nejlevnější nábytek. Venkovní sedací souprava z plastu je ideální, pokud nemáte peněz nazbyt. Navíc budete mít takřka stoprocentní jistotu, že vám poslouží i v dalších letech. Plastovou soupravu není nutné schovávat do kůlny nebo do garáže. Můžete ji mít celoročně vystavenou třeba na terase.

Nezařazené

About the author