Jak omezit zbytečné výdaje

Možná máte pocit, že všechno, co si kupujete, nutně potřebujete. Když se ale zamyslíte, opravdu tomu tak je? Nedokázali byste se bez něčeho obejít, a ušetřené finance tak uspořili nebo investovali lépe? Podívejte se, za co často lidi utrácejí, ale poté zjistí, že měli raději dvakrát obrátit minci. Třeba se poznáte i vy.
peníze na lopatce
· Diskotéky, zábavy, posezení
Každý se rád občas pobaví, zajde s přáteli na skleničku. Je ale nutné, aby každý pátek nechal na baru dva tisíce? Opravdu si člověk nedokáže jednou za čas nechat ujít bujarý večírek?

· Oblečení
Oblékat se musí, to je bez debat. Potřebujeme něco do společnosti, navenek nebo jen tak pro domácí použití. Ale pokud máme pro každou příležitost deset triček, deset svetrů, pět halenek, není to už zbytečný luxus? Tedy v případě, že máte hluboko do kapsy.
mince a brambor na lžíci
· Restaurace
Pivo sem, pivo tam. K tomu nějaká specialita, abychom si „nadlábli“ žaludek. Určitě je fajn si čas od času dopřát posezení ve značkové restauraci, ale pokud není peněz nazbyt, měli bychom raději přemýšlet o tom uvařit si něco doma, což je rozhodně levnější záležitost.

· Výpočetní technika
Kdysi jsme byli šťastní za náš první počít nebo mobilní telefon. Dnes jsou tyto dva artikly součástí každé domácnosti. K tomu vlastníme chytrý telefon, někteří si co rok dopřávají ten nejnovější model. No a pokračovat můžeme tabletem, domácím kinem, luxusními sluchátky, čtečkou knih, a dostaneme se na částku, jež má poměrně hodně nul. Bylo by zajímavé zjistit, kolik bychom ušetřili, kdybychom si pořídili opravdu jen to nejnutnější.
investice do podnikání
· Šminky
Tahle kategorie se bude týkat především žen, i když není vyloučené, že se v ní najdou také někteří muži. Tak schválně, dokázali byste vyjmenovat, kolik máte doma voňavek, rtěnek, odličovačů, laků na nehty? Předpokládám, že na prstech jedné ruky byste jejich množství nespočítali. Nic proti zkrášlování se, ale v některých případech by užší portfolio nemuselo být ke škodě.

Nezařazené

About the author