Vlastní rozhodnutí

Vzpomínám si, jak mi moje kamarádka řekla, že se rozhodla být vegetariánka. Abych pravdu řekla, tak mě to velice překvapilo, protože moje kamarádka měla opravdu moc ráda kuřecí maso anebo ráda dělala steaky. Ani nevíte, jak perfektní a výborný guláš dělala moje kamarádka. A dělala steaky z vepřového masa tak taky z jeleního. Ale absolutně nechápu, jak moji kamarádku napadlo, že bude vegetariánka. Co se jí stalo? To měla nějaký sen nebo nějaké vidění? Tak jsem se kamarádky zeptala, jak na to přišla, jestli třeba nemá nějaké zdravotní problémy, při kterých se nesmí jíst vůbec maso nebo nějaké určité bílkoviny.

Každý si určuje cestu sám.

A že by bylo alergická na maso? Tak jsem se podívala na počítač, jestli vůbec existuje nějaká alergie na maso. A když jsem se dozvěděla, že by to byla úplná blbost a že alergie na maso vůbec neexistuje, tak jsem se kamarádky opravdu zeptala, proč je najednou vegetarián. Ona mi asi po deseti minutách zapírání nakonec řekla, že si našla přítele, který je přísný vegetarián. Byl jsem v šoku, protože jsem nikdy netušila, že moje kamarádka bude dělat přesně to, stojí přikáže její přítel. A opravdu mě to zarazilo a taky naštvalo, že ji k tomu vlastně její přítel donutil. Opravdu nechápu, jak někdo někoho může donutit, aby byl vegetarián.

Kamarádka se dost změnila.

Nakonec to všechno dopadlo tak, že jsme se s kamarádkou opravdu stále hádaly, a to kvůli jídlu, protože jsem si opravdu nemohla nikdy zvyknout na to, že moje kamarádka je vegetarián, takže už nebudeme moct spolu grilovat nebo opékat párky. Kamarádka změnila svůj životní styl. A věřte mi, že to byla opravdu taková změna, která mi vadila a šokovala. Kolikrát jsem se taky pohádala s jejím přítelem, takže to nakonec dopadlo tak, že se s kamarádkou už rok nebavíme a opravdu nechápu, kdy tato nevraživost kvůli masu mezi námi skončí. Jenomže takhle si zvolila životní styl a myslím si, že každý si zvolí životní styl takový, jakému vyhovuje. Ale nutit životní styl někomu? To nikdy. 

About the author