Chůze a její benefity

Mnoho lidí si myslí, že sport není nic pro ně. To ale není pravda. Sport a pohyb je pro každého. Důležité je vybrat si ten vhodný sport nebo pohyb pro nás. Mnohdy zapomínáme, že chůze je také pohyb a sport a je vhodná snad pro každého. Chůze je nejen zdraví velmi prospěšná, ale může být také opravdu zábavná. Chůze je pro tělo nejpřirozenější pohyb, nezatěžuje klouby a zvládneme ji i s ne příliš dobrou fyzičkou.  

Příroda

A jaké benefity nám chůze přináší?  

Zdraví  

Jak bylo již zmíněno, chůze je pro naše tělo velmi zdravá především proto, že se jedná o nejpřirozenější pohyb a nezatěžuje příliš naše klouby. Při chůzi také zapojujeme velké množství svalů a díky čerstvému vzduchu působí výborně na naši psychiku.  

Hubnutí  

Chůze ve správné tepové frekvenci je ideální pro hubnutí. Při chůzi skvěle spalujeme tuk a kalorie letí raketovou rychlostí. K chůzi také nepotřebujeme super skvělou fyzičku, a proto jí zvládne v podstatě každý. Pokud se tedy snažíte dát nějaké to kilo dolů, pravidelné procházky jsou skvělým řešením.  

Nohy

Psychika  

Někdo má rád při procházce sluchátka v uších, někdo si raději užívá ticha a klidu. Ať se řadíte do kterékoli skupiny, při chůzi si můžete skvěle urovnat myšlenky anebo takzvaně vypnout a jen si užívat přírodu a okolí. Díky tomu si skvěle pročistíte hlavu a tím podpoříte své psychické zdraví.  

Příroda  

Benefitem Chůze je také možnost poznávání okolí. Nemusíte chodit každý den stejnou trasu můžete například popojet autem, nebo vlakem do okolí a poznávat nové okruhy a cesty. Každý den tak můžete poznat nový kousek vašeho okolí, vyrazit k řece, do lesa nebo třeba do města. Díky chůzi tak můžete poznávat krásy vašeho okolí.  

Pokud nejste sportovně založení, ale přesto byste chtěli do svého životního stylu zařadit také pohyb, vyzkoušejte chůzi a nebudete litovat. A vaše tělo a hlava Vám zajisté poděkují.

About the author