Filmy, které musí vidět každý a přesto neviděl

Když vyjde něco nového, musí to vidět prostě každý. Byť by to byla sebevětší pitomost. Ale zkusili jste hrábnout do černobílých filmů? Budete se divit, ale stojí za to. Dostanou vás svým neotřelým humorem a cudným mrkáním řas tehdejších krásek.
 starý objektiv fotoaparátu
1.      Někdo to rád horké (1959)
 Tehdejší šílená komedie o dvou týpcích Joe a Jerrym, kteří se přidají do dívčího orchestru sladké Zuzi, aby utekli bandě gangsterů, kteří je chtějí zabít. Převlečeni za ženy – Josefínu a Dafne, odcestují na Floridu, kde se do nich zamilovávají muži. Seznámí se s kolegyní v orchestru zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, kterou mimo jiné hraje krásná Marilyn Monroe.
Skvělá, neotřelá komedie, svým humorem a zamotaností osudů si vás jednoduše dostane.
 dvojice na loďce
2.      Elena a muži (1956)
Polská vdova Elena Sorokovská přijíždí do Paříže a okouzluje několik mužů. Obdarovává je bílou kopretinou, jež je má chránit. Mezi jejími obdivovateli patří hrabě Henri de Chevincourt a generál Rollan. Provdá se však za bohatého průmyslníka. Lehká praštěná komedie vybraná z červené knihovny minulého století. Není třeba se zamýšlet nad dějem. Princip je jasný, kam se hne Elena, tam letí všichni její amanti.
 
3.      Manželství po italsku (1964)
Víc než komedii, mi to připomínalo silně emoční film. Tenhle je trošku jiný než klasické filmy a někomu může retrospektivní děj vadit. Přesto si myslím, že povahu, vychytralost a hlavně trpělivost Filumeny (Sophia Loren) bude obdivovat každá a časem odpustíte bohatému obchodníku Domenicovi (Marcello Mastroianni).
 film pro pamětníky
4.      Jak si vzít milionáře (1953)
Tohle je podívaná! Tři mladé, krásné ženy, Loco, Poli a Schatzie (Betty Grable, Marylin Monroe a Lauren Bacall) jak se honí za bohatými muži. Na tuhle prostoduchou komedii musíte přizvat muže a dívat se s nimi. Budou věnovat plnou pozornost chování ženských, které touží jen po luxusním životě s diamanty. Komentáře vašich miláčků budou stát za to.
 
5.      Pýcha a předsudek (1995)
Pětidílný seriál, na každý všední den jeden díl.

Nezařazené

About the author