Hlavní zásady zdravé výživy

Pokud si chceme udržet štíhlou postavu, pevné zdraví a dobrou kvalitu našeho života, bez úpravy jídelníčku to nepůjde. Základem je výběr potravin, které nejsou plné tuků, cukrů a éček. Rovněž je potřeba tělu dodávat minerály a vitamíny v přírodní formě. Moderní doba na nás klade vysoké nároky a tak jsme si zvykli dobírat různé vitamínové přípravky bez toho, abychom zjistili, jestli tím tělu nepřinášíme více škody jak užitku.
zdravá ochutnávka

Zajímavá úvaha na toto téma vyšla v internetovém magazínu pod názvem Vitamíny. Zdravý jídelníček se zaměřuje na kvalitní stravu. Vhodné jsou takzvané superpotraviny, které jsou svým složením a obsahem živin pro naše zdraví balzámem. Patří sem ovoce, zelenina, řasa chlorella, mladý ječmen, aloe vera, luštěniny, vlašské ořechy či konopná semínka. Místo klasického mléka je vhodné vyzkoušet kokosové mléko, které je nejen zdravější, ale můžete si ho udělat sami doma. Hlídat bychom si měli rovněž příjem tuků. Místo živočišných bychom měli dávat přednost rostlinným tukům a margarínům. Zabráníme tak vzniku mnoha civilizačních chorob.
wok se zdravým jídlem

Všichni už dneska víme, že pro naše zdraví má nulový přínos bílý cukr. Navíc se po něm tloustne. Nahradit se dá přírodními sirupy. Ideální je bezový či javorový a velmi osvědčená je také stevia, což je vlastně zdravá alternativa cukru. Kvalitní sladidlo je med přímo od včelařů – přírodní lék při mnoha zdravotních obtížích.

Abychom dosáhli ideálního příjmu vitamínů, zařaďme do jídelníčku porce čerstvého ovoce a zeleniny. Alternativním řešením jsou čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. K celkovému posílení organizmu a tvorbě červených krvinek je vhodná šťáva z červené řepy.
šumivý vitamin

Pokud rádi pečete, i zde je možné vyměnit nezdravé suroviny za zdravé. Vhodnější je špaldová mouka, pro svůj obsah minerálů a bílkovin, než klasická pšeničná. Velmi osvědčený je také kokosový olej a kakaové máslo, které je nabito antioxidanty, minerály a vitamíny. Když na vás přijde chuť mlsat, vyzkoušejte vynikající sušenky z ovesných vloček. 


Nezařazené

About the author