Menstruační kalhotky pro planetu

Menstruační cyklus j přirozenou záležitostí každé ženy. Je ovšem rozdíl mezi menstruačním a ovulačním cyklem, což jenom menší část žen ví. Ovulační cyklu se přímo dotýká zrání vajíček ve vaječnících. Již před narozením se ve vaječnících vyskytují nezralé folikuly, ze kterých se jeden složitým výběrem zvolí, a ten začíná dozrávat. Po tom, co se z něj stane zralí folikul, praská a do vejcovodů uvolní zralé vajíčko. Poté se z něj stává žluté tělísko, které zajišťuje produkci progesteronu, což je hormon, který je velmi důležitý pro udržení dělohy v stadiu, kdy je schopna přijmout oplodněné vajíčko.

menstuační pomůcky

Při celém tomto procesu se produkuje neuvěřitelné množství hormonů, které mají ale kromě vaječníků, vliv i na dělohu. Ta prochází stejně složitým cyklem, kdy výsledkem je obvykle bývá menstruace, tedy odloučení nejvrchnější části výstelky dělohy. Tuto fázi pozorujeme jako každoměsíční krvácení. Ženy v tomto období bývají ovlivněny různými hormony. Veškeré pochody u žen jsou ovlivněny měsíčními cykly. Ať už typicky jedná o chutě, nálady, ale například třeba i o schopnost silového cvičení. Zajímavým faktem je, že hormon, který se produkuje zejména ve druhé polovině ovulačního cyklu, progesteron, je schopný zvyšovat tělesnou teplotu.

ženské pohlavní orgány

Tento efekt způsobuje právě to, že se třeba jako ženy necítíme „ve své kůži“ a nemáme náladu na ostatní. Příjemně se během „svých dnů“ potřebuje cítit každá žena. Dámské menstruační kalhotky zajišťují jistotu po celou dobu nošení, a navíc i potřebný komfort. Jedním z hlavních důvodů, proč je alespoň vyzkoušet je ekologie. Nebudeme si nalhávat, že by menstruační potřeby netvořily tak velkou část odpadu, tvoří. Menstruační kalhotky nahrazují svou schopností absorbovat krev běžné vložky, a navíc jsou mnohonásobně použitelné. Pokud chcete udělat něco dobrého pro sebe i pro planetu, je na místě vyzkoušet tento typ produktu.

About the author