Nejbohatší lidé na planetě v roce 2017

Počet miliardářů v tomto roce rapidně vzrostl, o celých 13%, což z počtu 1 810 za rok minulý činí momentálně 2 043. Jejich celkové bohatství stouplo o 18%, tedy na 7,67 biliónů dolarů, nejvyšší částku v historii. A o kom je tedy řeč?

Bill Gates si už čtvrtý rok drží post nejbohatšího člověka. Spoluzakladatel společnosti Microsoft si drží jmění v hodnotě 86 miliard dolarů.
Jeffrey Preston, známý jako Jeff Bezos, známý americký podnikatel, zakladatel, prezident a výkonný ředitel Amazonu, amerického obchodního portálu, vydělal za tento rok nejvíc peněz na celé planetě. Jeho příjmy za tento rok činí 27,6 biliónů dolarů, hodnota jeho majetku se tedy pohybuje okolo 72,8 biliónů dolarů, což ho z prvních pěti nejbohatších lidí dostalo mezi první tři.
balíky peněz
Warrenu Buffetovi, americkému investorovi a obchodníkovi, se díky jeho schopnostem přezdívá Věštec z Omahy. Už od svých šesti let se s nadprůměrnými výsledky věnuje obchodování a podle časopisu Time patří mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Se svým majetkem v hodnotě 14,8 miliónů dolarů má stále náskok před zakladatelem španělského řetězce s oděvy Zara, Amanciem Ortegou, který vlastní okolo 4,3 biliónu dolarů.
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, se dostal na páté místo poté, co své bohatství za 12 měsíců rozmnožil o 11,4 miliardy. Hned za ním následuje Carlos Slim z Mexika, kdysi zaujímající prvenství v žebříčku.
K nejbohatším se přidalo 195 nováčků. Z Číny zatím nejvíce, přibylo 76 boháčů. Z USA na druhém místě 25. Mezi nejzajímavější z nich patří Yvon Chouinard, patagonský podnikatel v oblasti sportovního vybavení, Torstein Hagen, norský businessman a zakladatel společnosti Viking Cruises a Cliff Asness a dva jeho partneři, John a Patrick Collisonovi, všichni původem z Irska. John Collison se tak stal nejmladším zbohatlíkem na světě, v pouhých 26 letech. Jen o dva měsíce starší je Evan Spiegel, zakladatel Snapchatu.
gold business
K méně známým patří například Australan Manny Stul, který zbohatl díky prodeji sběratelských plastových hraček pod názvem Shopkins nebo Mighty Beanz, velice oblíbených mezi americkými dětmi.
Amerika si stále drží v množství nejbohatších lidí naprosté prvenství, následuje Čína, Německo a Indie.

Nezařazené

About the author