Jak vyzrát na nízké příjmy?

Nízké příjmy mohou být potíž. Když máte málo peněz, tak vám stačí leda tak na pokrytí základních životních potřeb, ale nic víc už s nimi nesvedete, a na finančně náročnější potřeby budete muset šetřit příliš dlouho. Takže by vám přirozeně přišla vhod půjčka. Jenže ani s tou to není tak jednoduché – když máte nízké příjmy, tak máte zpravidla i nízkou bonitu, a to v praxi znamená jediné – půjčku vám nikdo nedá.

Takže to vypadá, jako by se člověk neustále motal v začarovaném kruhu. Jedinou nadějí na rozumné řešení je v takovém případě hypotéka bez dokládání příjmů od Hypoteka-bez-registru. Taková, kterou si můžete sjednat u nebankovní společnosti.

mince na dlazbe

Jak je to s ní doopravdy?

Pakliže v takovém případě očekáváte, že když o ni požádáte, tak získáte automaticky do ruky peníze, třeba i za cenu vyššího úroku, budete zklamaní, tak to není. I v tomto případě se bude poskytovatel zajímat o to, jaká je vaše finanční situace, a jaké jsou vaše výhledy do budoucna. Takže prověření bonity se rozhodně nevyhnete – ani to není možné, tato povinnost zjistit si, jak na tom finančně jste, je daná zákonem.

Na druhou stranu, když jsou podmínky mírnější (což je vykoupeno vyšším úrokem), nemusíte se obávat, takovou půjčku byste nezískali jen v případě, že bude evidentní, že ji nedokážete splácet. Ale pokud máte pouze nižší příjem, se kterým pohodlně vyjdete jak nyní, tak i v budoucnosti, pak zde není ani ten nejmenší důvod, proč byste půjčku neměli získat.

hromada zlatych minci

Jak bude půjčka vysoká?

Na výši úvěru máte vliv vy sami. Jen na vás záleží, jak hodnotnou nemovitostí se za něj zaručíte. Čím vyšší bude mít hodnotu, tím více peněz můžete skrze úvěr čerpat. Takže podle toho, jak smělé máte plány, si můžete vybrat, čím budete ručit. A pokud náhodou nemáte z čeho vybírat, požádejte někoho ochotného ve svém okolí – i ručení přes spoluručitele je možné.

About the author