Uberte na váze a uvidíte, jak se vám život zlepší

Uberte na váze a uvidíte, jak se vám život zlepší

Obezita je globálním problémem, i když u nás bují trochu více než v okolních zemích. Člověk se tomu ani nemůže divit, jelikož typická česká strava je opravdu hodně hutná a když se k tomu ještě připočítají dobroty, co nabízejí ve stále oblíbenějších stáncích s rychlým občerstvením, je na problém zaděláno. Přitom se alespoň u nás obezita hodně podceňuje. Lidé si stále myslí, že jde jen o estetický problém. To je ale to poslední. Hlavně jde o zdravotní nepříjemnost, co je dobré řešit co nejdříve.

Třešně

Ideální je nechat si při podezření na obezitu vyšetřit svým obvodním lékařem. O trochu méně přesné výsledky ale dostanete pomoví kalkulačky BMI. Stačí se zvážit a změřit výšku postavy. Naměřené údaje pak zadat do výpočtu a výsledek pak ukáže, jak na tom alespoň obecně jste. Čím vyšší na vás vybafne číslo, tím hůře pro vás. Jedná se o ukazatel toho, že byste měli se sebou něco začít dělat.

A tím něčím je myšlena hlavně změna jídelníčku. Ne vždy je potřeba, aby byla radikální. V případě obézních jedinců je však téměř vždy nutné vyřadit všechny tučné, potažmo sladké potraviny. Určitě je nezbytné rovněž dát z jídelníčku pryč všechny konzervy a podobně, které obsahují hodně soli a výše zmíněných tuků a cukrů. Lepší je jíst zeleninu, luštěniny, ryby a drůbeží maso. Je to zdravé a dobře se po tom hubne. A to je přesně ten efekt, o který by vám mělo jít v první řadě.

Volné kalhoty

Vynechávat byste ze svého života neměli pohyb. Během sportování dokážete rovněž zlikvidovat hodně velké množství kalorií. Dost záleží na tom, jak často budete sportovat a co za aktivity budete provádět. Některé sporty jsou pro hubnutí zcela nevhodné, třeba vzpírání. Jiné se naopak doporučují. To je třeba jezdění na kole, běhání nebo i obyčejná turistika. Ideální je kombinace několika aktivit, které vás baví a co jste schopni pravidelně vykonávat, aniž byste se do toho museli nutit.

About the author