Využijte cyklostezek

Nejde si nevšimnout, jak v naší republice přibývá cyklostezek. Nemusíte být cyklista, stačí když jezdíte autem, a museli jsem zaregistrovat, jak přibývají pruhy na cestách pro cyklisty nebo kolik cyklostezek lemuje cesty pro auta. Města i kraje se snaží dělat vše pro bezpečnost cyklistů. A cyklisté umí stezek využívat.

Víte, že pokud jedete na kole a souběžně s cestou vede cyklostezka, jste ze zákona povinni ji použít? Sice přestupky, které provedete na kole, i kdyby byly závažné jako je třeba jízda na červenou, nemůžou být započítané do vašich bodů, které máte jako řidič auta, ale to neznamená, že nemůžete dostat vysokou pokutu! Pravidla silničního provozu platí pro všechny jeho účastníky. Mnoho lidí nemá přehled, kdy mohou jet na komunikaci na koloběžce, na kolečkových bruslích, ale i na kole. Neví, jak jezdit, pokud jedete celá skupina cyklistů apod.

cyklostezka

Jezdit na kole třeba o dovolené, v kraji, kde to neznáte, to je velká výhoda, protože stihnete objet mnohem více památek a zajímavostí, než když půjdete pěšky a zároveň se dostanete na místa, kde vám nedovolí dojet autem.

Cyklistika je masově rozšířený sport a každé dítě začíná na odrážedle a přes trojkolku se ke kolu dostane. Pohyb je zdravý a rekreační cyklistika je výborným řešením, jak se udržovat v kondici. Můžete si pořídit cyklodresy C-store, jejichž vycpávky určitě při delším výletě oceníte, ale můžete vyrazit i v obyčejném tričku.

cyklostezka

Jsou-li ve vašem okolí cyklostezky, určitě byste si je měli projet. Často bývají spojené s naučnými stezkami a dozvíte se mnoho zajímavých věcí z vašeho okolí, o kterých jste neměli ani tušení. Vaše děti určitě také ocení víkendový výlet mimo město, spojený třeba s dobrým obědem někde cestou. Říká se, že umět jezdit na kole, to se nezapomíná, takže i ve vyšším věku se nebojte, nasedněte na kolo a jeďte se projet přírodou.

About the author