Každý musí přidat ruku k dílu

Naše životní prostředí v posledních letech zažívá opravdu něco, co by se dalo nazvat noční můrou. Oceány jsou zanešené obrovským množstvím odpadu a to především plastu. A proč? Jenom proto, že jsou někteří lidé natolik zlenivělí, že i to nejmenší (třídění odpadu) je pro ně prostě problém… S tím je potřeba ovšem něco udělat. Nejlepší možností je samozřejmě jít tím nejlepším příkladem. Není třeba všechno vidět až tak pesimisticky, neboť se v posledních měsících opravdu začínají měnit věci k lepšímu a lidé začínají být pozornější všem těm děsivým zprávám o tom, jak se náš svět řítí do velké propasti hrůzy. Snad ovšem není pozdě. Co ale můžeme určitě změnit nebo na co se můžeme zaměřit a pomoci tak tím našemu životnímu prostředí je:

igelitový sáček

  • Samozřejmě třídění odpadu. TO už je pro řadu rodin v dnešní době naprostá samozřejmost a to je jedině dobře!
  • Vyhnutí se zbytečnému používání plastových věcí, které nelze snadno recyklovat. Plast je občas trochu podceňován, neboť nabízí opravdu řadu výhodných vlastností a dá se recyklovat mnohem lépe než sklo a podobně. Jen se k němu lidi musí umět chovat správně a vyhazovat ho prostě do té žluté popelnice no.
  • Nakupování v bezobalových prodejnách. Ty v poslední době zažívají obrovské bum. Lidé si sem mohou přijít nakoupit s vlastními nádobami z domova a dokonce i ušetřit. Přinést si můžete nejrůznější skleněné nádoby anebo třeba i igelitové sáčky se zipem, které jsou vyrobeny z ekologického plastu, který je snadno recyklovatelný. Jednoduše si naberete tolik, kolik potřebujete a dle váhy u poklady zaplatíte. Pořídíte zde snad opravdu cokoliv, co vás napadne. Od pracích prostředků po nejrůznější luštěniny a oříšky.
  • Účastnit se veřejných úklidových akcí a napomoci tak zlepšení životního prostředí nás všech.

pytel

Jakákoliv snaha o nějakou změnu je vítána a je rozhodně správná. Když jsou jiní bezohlední a nechtějí vidět něco, co už se zdá nevyhnutelným problémem, tak je to právě naše povinnost, abychom je dokázali svým správným chováním dostatečně motivovat k nějaké té změně svého životního stylu.

About the author