Doplňky do bazénu, které usnadní práci

Někteří z nás by si bez nich léto nedokázali ani představit! Bazény neodmyslitelně patří k létu a k našim domovům. Mnoho rodinných domků si staví na zahradě každý rok alespoň nějaký nafukovací typ, nebo nějaký pevnější, který nechají i zazimovat, ať už hranatý, oválný nebo kulatý.

Bazény jsou v poslední době ve velké oblibě a není se co divit. Léto bývá krásné a teplé a tak je na osvěžení čas i nálada, takže proč si nedopřát chvilku odpočinku, pohodlí nebo naopak plavání, osvěžování a dovádění s dětmi na zahradě v bazénu.

Jenomže k bazénům se potřebuje mnoho dalších součástek. Zejména přípravky na čištění vody, které ji také většinou udržují v optimálních podmínkách. K těmto tabletám se hodí plovák na chlorové tablety https://www.chlorito.cz/bazenovy-plovak.

bazén člověk ve vodě

Možná se ptáte proč? Zejména proto, že se nedoporučuje, abychom tabletu dávali přímo do skimmeru. Plovák je proto naprosto ideální. Rozhodně stojí za to si ho pořídit, protože jej upotřebíte jak v případě chlorových tablet jako jsou mini do 20g nebo maxi – hmotnost 200g nebo grand o hmotnosti 500g, tak také v případě tablet s obsahem aktivního kyslíku, které čistí stejně dobře a účinně a udržují hodnoty vody taktéž v optimálních podmínkách. Využijete ho i v případě kyslíku či bromu. Rozhodně existuje více typů a druhů, takže je z čeho vybírat. Každý upotřebí druh podle svého vkusu a podle toho, jaký zrovna prostředek nebo přípravek do vody používá.

hlava ve vodě

V plováku má tableta vše, co k životu potřebuje, pomalu se rozpouští, plovák se pohybuje na hladině, tableta uvolňuje důležité látky do vody a postupně předává vodě všechno potřebné.

Rozhodně se nedoporučuje dávat tablety pouze do skimmeru, protože tam se rozpustí pouze lokálně a ve vysoké koncentraci, což není dobré ani zdravé. Naopak při zapnuté filtraci by se rozpustila moc rychle.

Abychom zabránili vypadávání nebo stání na místě, k tomu je potřeba trochu větru a pohupování se hladiny, ale praktickou pomůckou je také šňůrka, která zajistí, že nám nevypadne. Připevnit se dá na zvoleném místě, odkud bude účinně rozpouštět tabletu po bazénu.

About the author