Neohřívá jen vodu

Chcete-li si vodu v bazénu trochu ohřát, budete si muset počkat buďto na hodně slunný den, nebo se spolehnout na ohřívač. Existuje ale ještě třetí možnost.

Neohřívá jen vodu

Kdo si chce dneska zaplavat, a přitom má před domkem vhodný plácek, už nemusí chodit kilometry na plovárnu nebo k nejbližšímu rybníku. Můžete si své vlastní koupání vytvořit i u sebe doma. A dokonce k tomu nejsou nutné ani žádné stavební práce. Dnešní bazény jsou totiž docela levné a zároveň jejich složení je takřka bezplatné. Řeč je samozřejmě o nadzemních typech, které stačí objednat skrze internet a posléze složit svépomoci doma na zahradě. Je to jednoduché, cenově nenáročné a rychle hotové. Ano, můžete namítnout, že si moc nezaplavete, ale pokud vám jde pouze o prostor, kde se můžete v letních parnech zchladit, je to ideální investice.

Brýle u bazénu

Ovšem i takovou vodní plochu je potřeba dostatečně opečovávat. Není nutné pouze vždy před začátkem sezóny napustit vodu, ale rovněž je nezbytné používat i různé dezinfekční prvky, které vodu dokáží udržet v dostatečné čistotě. V případě, že na to nebudete pamatovat, můžete na to docela dost doplatit.

Naštěstí dnes existuje celá řada prostředků, díky kterým můžete mít ve své nádrži vodu čisťounkou a voňavou. Valná většina z nich je navíc zcela nedráždivá, ale zároveň ne příliš levná. Pokud vám jde primárně o peníze, sáhněte po chlorových chemikáliích, ale ty nejsou zcela bez zápachu a mohou někoho dráždit. A to nejen v nose, ale rovněž i na pokožce. Je lepší to s chlórem příliš nepřehánět a raději se pojistit ještě něčím další – solární plachtou na bazén.

Výstup z bazénu

Zahřeje

Rozdíl mezi klasickou a solárních plachtou je zřejmý už z názvu. Druhá varianta je velice efektivní nejen v zachycování různých větších nečistot, ale rovněž i slunečního svitu. Tuto energii následně umí předat vodě, díky čemuž se ta oteplí. Samozřejmě, nemůžete čekat žádné velké zázraky, ale o pár stupňů takovýmto způsobem teplota vody skutečně může stoupnou. A super je, že vás to nebude stát ani korunu. Všechno platí naše hvězda.

About the author