Firma Apple

Společnost Apple patří k jedněm z těch největších na celém světě a v dnešní době ji zná skoro každý. Její elektronika se prodává po celém světě a nové výrobky jsou dlouho dopředu s nadšením očekávány. Díky tomu hodnota akcií firmy prudce stoupá a už přesáhla hranici 900 miliard dolarů (téměř 20 biliónů korun). V pátek 3. listopadu to oznámil server CNBC.
Za velký nárůst ceny akcií může hlavně čím dál větší popularita telefonů této značky, právě v pátek posílily akcie až o 4 % a stále se tak s velkou jistotou drží na prvním místě v hodnotě akcií mezi americkými firmami. Na dalších místech jsou firmy Alphabet, internetový obchod Amazon či softwarový gigant Microsoft.
smartphone na stole
Stejně stoupla cena akcií, stoupl i zisk Applu a to dokonce o víc, než předpokládali ekonomičtí analytici. Meziroční hodnota stoupla o 10,71 miliardy dolarů (zhruba 236 miliard korun), což je o 19 % více, než tomu bylo loni. Významnou částí zisku tvoří prodané mobilní telefony iPhone, kterých se za poslední čtvrtletí prodalo více než 45 miliónů kusů. Velmi oblíbenými produkty jsou ale i hodinky AppleWatch či MacBooky.

Apple v Česku

Stejně jako v mnoha jiných zemích i v Česku má Apple svoji základnu. Internetový obchod zde funguje už 6 let a navštívit zde můžete obchody a servisy v mnoha velkých městech, jako je Praha, Brno, Liberec, České Budějovice nebo Karlovy Vary. Nabídka Applu pro Českou republiku je široká a koupit si můžete i zcela nový iPhone X.
černé obrazovky

Budoucnost

Apple bude v budoucnu pravděpodobně první americkou firmou, která přesáhne hranici 1 biliónů dolarů. Stejnou tržní hodnotu prozatím pokořila jen čínská ropná společnost PetroChina. Podobně je na tom ropná firma ze Saudské Arábie se jménem Aramco, ta podle některých zdrojů dosahuje hodnoty až dvou biliónů dolarů, odhady jsou však spíše teoretické, protože její akcie jsou prozatím na burze neobchodované.

Nezařazené

About the author