Setkali jste se někdy s termínem „bosonohá turistika“? Je to velmi zdravá sportovní aktivita, která vychází ze základního předpokladu přirozené stavby lidského těla, kdy lidské chodidlo dokáže zvládnout pohyb i v náročnějším terénu a hlavně je opatřeno citlivými receptory, které stimulují vnitřní orgány a prohlubují tělesnou regeneraci, čímž prodlužují lidský život. Bosonohou turistiku lze doporučit každému z vás bez rozdílu věku. Zpočátku je vhodné přivykat bosonohé chůzi postupně a mít k dispozici barefoot obuv a později lze zvládat i delší trasy. U nás dokonce existuje nezisková organizace s názvem Bosá turistika, která pořádá i akci „Bosý výšlap na Sněžku“.
Bosonohá turistika by se mohla stát i námětem, pro váš partnerský vztah. Dohodnete se s přítelkyní na tom, že si pronajmete vůz z půjčovny auta v Praze, zamíříte s ním do vhodné lokality, a i když jej budete řídit zřejmě v obuvi, tu pak v autě odložíte a vypravíte se na bosonohé výlety po okolí. Takových míst je u nás celá řada a my bychom vám mohli některá zajímavá doporučit:
Horní tok Lužnice – horní tok řeky Lužnice na našem území, přibližně mezi Suchdolem nad Lužnicí a Soběslaví, se vyznačuje písečným dnem. Nachází se tu také řada zatopených lomů po těžbě písku a vy byste toho mohli využít k rozjezdu vaší individuální bosonohé turistiky. Mohli byste navštívit místa jako je vodácký kemp v Suchdolu nad Lužnicí, suchdolské pískovny, jez Pilař (v bezpečné vzdálenosti pod jezem), tábořiště Majdalena, rozvodí Staré a Nové řeky, rybník Rožmberk, pískovnu u veselí nad Lužnicí a místa pod jezem Čejnov (opět v bezpečné vzdálenosti od vývařiště jezu).
Botanické zahrady – v areálech botanických zahrad bývají upravené chodníčky a je zde také možnost vstoupit na trávník a ulevit chodidlům v měkčím povrchu. Tato místa bývají upravená a je málo pravděpodobné, že byste se tu setkali s nebezpečnými předměty, jako jsou odhozené odpadky, střepy apod.