Svatba není pohřeb

I když je svatba coby vykročení na společnou pouť životem hodně vážná věc, není zase až tak nezbytně zapotřebí, aby probíhala v nějak mimořádně vážném duchu. Jistě, nebylo by asi nejideálnější, kdyby ti dva dělali přímo před oltářem či oddávajícím opičky a vzbuzovali tím dost možná i oprávněné obavy o jejich svéprávnost, nemělo by se stát, že by je dejme tomu přemohly pudy přímo mezi svatebčany. A nějakých mimořádných faux pas by se neměl dopouštět nejen onen beroucí se pár, ale ani nikdo ze svatebčanů. Protože si jistě i vy dokážete představit celou řadu situací, jež by dokázaly obřad narušit a dost možná i překazit.
Ovšem na druhou stranu je třeba vzít v potaz i to, že svatba není pohřeb. A že by tak neměla působit ani dojmem toho, že jdou ti dva na porážku, že se jedná o jejich osobní tragédie.

svatba

Prostě je i při svatbě záhodno zvolit nějakou tu ‚zlatou střední cestu‘.Zachovat dekorum, ale také si to náležitě užít. Aby bylo jednou na co vzpomínat; ať už v domově důchodců nebo při rozvodovém stání.

A má-li se rozproudit zábava, musí se svatebčané snažit. A nedokážou-li to nebo rádi hodí odpovědnost na někoho jiného, dá se zábava na svatbu zařídit i jinak. Protože jsou i profesionálové, kteří se bavením svatebních hostů a dalších účastníků obřadu živí. A když se tím živí, musí být logicky dobří, aby si je někdo pozval a dokonce jim za to i dal peníze.
Aby se rozproudila a udržela skvělá zábava při příležitosti svatby, je vcelku dobrým rozhodnutím pozvat si na ni kouzelníka. Protože někdo takový dokáže lidi kolem sebe pobavit nejedním ze svých triků.

zábava na svatbě

Tento se postará třeba o ukrácení času, kdy všichni čekají na to, na co se v podobných situacích čekává především; na jídlo, na pití, na tanec a podobně. Dokáže mile překvapit novomanžele, ale ani hosté nezůstanou stranou jeho pozornosti, a postará se o to, aby se všichni nerozprchli už ve chvíli, kdy jsou najedeni, napojeni a tudíž už nechtějí ‚zbytečně ztrácet čas‘.
Ovšem je samozřejmé, že je třeba zvolit toho správného kouzelníka. Takového, s nímž ženichovi jeho vyvolená ještě před obřadem navždy nezmizí neznámo kam.

About the author